Łóżeczko dla dziecka - na co zwrócić uwagę ?

16-04-2018

Maluch spędza większość swego dzieciństwa na śnie. Odpowiedni wypoczynek jest gwarantem jego rozwoju. Dlatego powinniśmy mu zapewnić komfortowe i bezpieczne warunki do snu. W tym celu niezbędne jest odpowiednie łóżeczko dziecięce.

Po pierwsze – przyjazne tworzywo

Tworzywo, z jakiego jest wykonane dziecięce łóżeczko, to podstawowy czynnik, jakim powinniśmy kierować się przy jego wyborze. Najbardziej polecane są łóżeczka wykonane z drewna, które jest naturalne i tym samym odpowiednie dla malucha. Dla dzieci, które wykazują skłonność do alergii, zaleca się łóżeczka z drewna sosnowego. Posiada ono właściwości antystatyczne, czyli zapobiega zbieraniu się kurzu. Dobrym przykładem jest model Safari Żyrafka marki Klupś. Spełnia ono wymagane atesty, a do tego posiada funkcję regulacji wysokości oraz w szybki sposób może zostać przemienione w tapczanik.

Po drugie – rozmiar łóżeczka

Im więcej miejsca tym wygodniej śpi się naszemu dziecku. Obok modeli łóżeczek 120x60 spotkamy się z większymi łóżeczkami w standardzie 140x70. Wybierając ten komfortowy model pamiętajmy o kupnie odpowiednio dużego materaca. Pamiętajmy, że każde niestandardowe wymiarowo łóżeczko wymaga wcześniejszego dopasowania. Modele Książę i Księżniczka stworzone przez firmę Klupś są dla Twojego malucha niczym prawdziwie królewskie łoża.

Po trzecie – wielofunkcyjność

W pokojach dziecięcych z ograniczonym metrażem świetnie sprawdzi się łóżeczko, które może przemienić się w inny mebel jak na przykład kompaktowe łóżeczko/tapczanik 3w1 marki Klupś. Łóżeczko służy najpierw niemowlakowi, a po kilku latach możemy przekształcić je w tapczan i komodę na przechowywanie rzeczy. Ten model posiada dwa poziomy regulacji oraz wyjmowane szczebelki. Montaż całej konstrukcji jest niezwykle prosty podobnie jak jego zamiana w tapczan lub komodę.