Higiena i pielęgnacja - zalecane akcesoria

28-01-2018

Delikatna skóra maluszka wymaga troskliwej pielęgnacji. Rodzice powinni stosować odpowiednie preparaty oraz chronić dziecko przed otarciami. Odpowiednie akcesoria nie tylko skrócą czas wykonywania higienicznych zabiegów, ale również zwiększą komfort noworodka i rodziców.

Odpowiednie kosmetyki to podstawa

Preparaty do mycia i pielęgnacji dziecka nie mogą zawierać szkodliwie działających dodatków, które mogą uczulać lub podrażniać skórę dziecka. Najlepiej stosować kosmetyki ekologiczne dopasowane do potrzeb niemowlęcego naskórka. Godnymi polecenia są produkty marki Bübchen, których skład bazuje na roślinnych wyciągach i innych naturalnych składnikach. Bübchen oferuje nam kremy ochronne, oliwki, żele i inne preparaty do mycia. Warto zwrócić uwagę na żel do kąpieli z dodatkiem migdału i aloesu, dzięki którym preparat nawilża i pielęgnuje każdy typ dziecięcej skóry.

Czyszczenie nosa tylko za pomocą aspiratora

Gruszka do nosa kojarzy nam się jako niezbędny element dziecięcej wyprawki. Jednak jej cienka końcówka może podrażniać delikatną śluzówkę dziecięcego noska. Lepiej stosować specjalny aspirator. Szczególnie wygodny jest model od firmy MesMed o nazwie PingwiNosek. Wystarczy kilka sekund, by w sposób automatyczny pozbyć się wydzieliny zalegającej w nosie.

Jak skracać dziecięce paznokcie?

Dbajmy o to, by paznokcie malucha nigdy nie były zbyt długie – inaczej może on nimi niechcący się zranić. Obcinajmy paznokcie regularnie korzystając przy tym z bezpiecznych nożyczek. Nie mogą być one ostre, a ich końcówki powinny być zaokrąglone. Nożyczki marki NUK pozwalają wykonywać nam precyzyjne i bezpieczne ruchy. Są one antypoślizgowe oraz posiadają specjalna osłonkę do schowania ostrzy.

By chronić malucha przed zimnem

Kąpiel wiąże się z przenoszeniem dziecka, którego nie chcemy narażać na niskie temperatury. Dlatego warto stosować okrycia kąpielowe dające maluchowi pełen komfort cieplny – jak na przykład okrycie kąpielowe BOBAS dostępne w wersjach z podobiznami zwierząt. Okrycie posiada kapturek na główkę dziecka, a wykonanie z bawełny frotte zapewnia mu szybkie schnięcie.