Chusta lub nosidełko – dlaczego warto nosić dziecko?

05-06-2018

Noszenie dziecka buduje między rodzicem a maluchem relację pełną bliskości. Obecność rodzica uspokaja również maleństwo. Noszenie dziecka jest praktyczne – daje ono dorosłemu swobodę w postaci dwóch wolnych rąk, a także pozwala rozłożyć ciężar dziecka w równomierny sposób. Noszenie dziecka w chuście lub nosidełku jest zalecane szczególnie świeżo upieczonym rodzicom, gdyż dzięki temu poczują się oni pewniej w swej roli. Należy jednak zadać sobie pytanie, jakie akcesoria możemy wykorzystać do noszenia dziecka.

Chusta Be Close marki Womar

Uniwersalna chusta, która umożliwia noszenie dziecka na wiele sposobów – zarówno z przodu, jak i na plecach. Pozwala na dyskretne karmienie piersią. Z łatwością dopasowuje się do rozmiarów malucha i postury osoby noszącej. Akcesorium zostało wykonane z przewiewnej, antyalergicznej bawełny ze splotem diamentowym. Chusta spełnia Europejskie Standardy Bezpieczeństwa, jest lekka i po złożeniu zajmuje mało miejsca. Posiada oznaczenie na środku, co ułatwia jej wiązanie.

Nosidełko Papoozle marki Tots Bots

Miękkie nosidełko, zakładane w szybki i łatwy sposób, dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Daje większe poczucie bezpieczeństwa niż przy tradycyjnych chustach, a przy tym posiada unikatowy design. Maluch może być noszony z tyłu lub przodu. Obecność pasa biodrowego przenosi nadmierne obciążenie z pleców, a dodatkowy skrawek materiału pełni funkcję zabezpieczającą lub stanowi zasłonkę na czas karmienia. Nosidełko jest wyposażone w pokrowiec oraz występuje w wielorakich wersjach kolorystycznych.

Nosidełko Globetrotter marki Womar

Model w sam raz dla małych podróżników, którzy nie potrafią wysiedzieć w miejscu. W tym nosidełku maluch może siedzieć z przodu albo z tyłu, a jego obecność nie przeszkadza rodzicowi w wykonywaniu czynności. To świetne wyposażenie również na długie spacery. Usztywniona część w górnych okolicach usztywnia położenie główki, dzięki czemu w nosidełku mogą być noszone dzieci już od czwartego miesiąca życia. Śliniaczek zabezpiecza ubranka dziecka przed zabrudzeniem, a wyprofilowane pasy indywidualnie dopasowują się do sylwetki malucha.

Nosidełko Zaffiro Banana marki Womar

Nosidełko dobre dla niemowlaków i starszych dzieci. Maluchy do trzeciego miesiąca życia mogą być noszone w pozycji leżącej. Jest też również opcja siedząca dla starszych dzieci. W środku nosidełko jest miękkie, na zewnątrz zaś posiada odpowiednią zabudowę. Solidny i szeroki pas, jaki rodzic zakłada przez ramię, pozwala mu na wygodne wykonywanie ruchów, a maluchowi zapewnia bezpieczeństwo.